Flevox spot-on PES 20 - 40 kg

Kód: 321
Neohodnoceno
Značka: Flevox
157 Kč
SKLADEM - IHNED K ODESLÁNÍ
Můžeme doručit do:
8.7.2022

Roztok v praktické pipetě k zevní aplikaci na kůži zvířete. Určeno k léčbě a prevenci proti napadení blechami, klíšťaty a všenkami u psů. Je účinný proti všem vývojovým stádiím blech. K použití pro psy a štěňata od 8 týdnů věku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Flevox Spot on Dog je roztok v praktické pipetě k zevní aplikaci na kůži zvířete. Určeno k léčbě a prevenci proti napadení blechami, klíšťaty a všenkami u psů. Je účinný proti všem vývojovým stádiím blech. K použití pro psy a štěňata od 8 týdnů věku.

 

Eliminace blech (Ctenocephalides spp.)

Insekticidní účinek přípravku Flevox proti napadení dospělými blechami trvá po dobu až 8 týdnů. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu až 8 týdnů po aplikaci.

 

Eliminace klíšťat (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus)

Přípravek Flevox má trvalý akaricidní účinek po dobu až 4 týdnů proti klíšťatům (doloženo výsledky experimentálních studií)

 

Eliminace všenek (Trichodectes canis)

Přípravek Flevox je možné použít jako součást léčebné strategie při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD).

Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.

 

Způsob podání:

Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Poklepejte na zúženou část pipety a ujistěte se, že obsah zůstal v hlavní části pipety. Rozhrňte srst zvířete v oblasti báze krku před lopatkami, až je vidět kůže.

Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.

 

Kontraindikace

Vzhledem k absenci odpovídajících údajů o použití přípravku u nejmladších věkových kategorií neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 2 kg. Neaplikujte přípravek Flevox Spot On Dog nemocným zvířatům (např. systémová onemocnění, horečka…) nebo zvířatům v rekonvalescenci.

 

Přípravek Flevox Spot On Dog je určený pro psy.

Nepoužívat u koček mohlo by dojít k předávkování. Nepoužívat u králíků kde se mohou objevit nežádoucí reakce vedoucí někdy až k úhynu.

 

Nežádoucí účinky:

Mezi ojediněle se vyskytujícími možnými nežádoucími reakcemi po použití byly hlášeny přechodné kožní reakce v místě aplikace (změna barvy kůže, lokální ztráta srsti, svědivost, zarudnutí) a celková svědivost nebo ztráta srsti. Nadměrné slinění, reverzibilní nervové příznaky (zvýšená citlivost ke stimulačním podnětům, deprese, jiné nervové příznaky), zvracení nebo respiratorní příznaky byly rovněž po použití pozorovány.

 

Pokud došlo k olízání, může se objevit krátká perioda nadměrného slinění jako reakce vyvolaná převážně vlastnostmi nosiče.

 

Vyvarujte se předávkování - Jestliže zaznamenáte jakékoliv závažné nežádoucí účinky či jiné reakce, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení