Flevox spot-on PES 20 - 40 kg

Kód: 321
Neohodnoceno
Značka: Flevox
157 Kč
SKLADEM - IHNED K ODESLÁNÍ
Můžeme doručit do:
5.3.2024

Roztok v praktické pipetě k zevní aplikaci na kůži zvířete. Určeno k léčbě a prevenci proti napadení blechami, klíšťaty a všenkami u psů. Je účinný proti všem vývojovým stádiím blech. K použití pro psy a štěňata od 8 týdnů věku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Flevox Spot on Dog je roztok v praktické pipetě k zevní aplikaci na kůži zvířete. Určeno k léčbě a prevenci proti napadení blechami, klíšťaty a všenkami u psů. Je účinný proti všem vývojovým stádiím blech. K použití pro psy a štěňata od 8 týdnů věku.

 

Eliminace blech (Ctenocephalides spp.)

Insekticidní účinek přípravku Flevox proti napadení dospělými blechami trvá po dobu až 8 týdnů. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu až 8 týdnů po aplikaci.

 

Eliminace klíšťat (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus)

Přípravek Flevox má trvalý akaricidní účinek po dobu až 4 týdnů proti klíšťatům (doloženo výsledky experimentálních studií)

 

Eliminace všenek (Trichodectes canis)

Přípravek Flevox je možné použít jako součást léčebné strategie při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD).

Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.

 

Způsob podání:

Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Poklepejte na zúženou část pipety a ujistěte se, že obsah zůstal v hlavní části pipety. Rozhrňte srst zvířete v oblasti báze krku před lopatkami, až je vidět kůže.

Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.

 

Kontraindikace

Vzhledem k absenci odpovídajících údajů o použití přípravku u nejmladších věkových kategorií neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 2 kg. Neaplikujte přípravek Flevox Spot On Dog nemocným zvířatům (např. systémová onemocnění, horečka…) nebo zvířatům v rekonvalescenci.

 

Přípravek Flevox Spot On Dog je určený pro psy.

Nepoužívat u koček mohlo by dojít k předávkování. Nepoužívat u králíků kde se mohou objevit nežádoucí reakce vedoucí někdy až k úhynu.

 

Nežádoucí účinky:

Mezi ojediněle se vyskytujícími možnými nežádoucími reakcemi po použití byly hlášeny přechodné kožní reakce v místě aplikace (změna barvy kůže, lokální ztráta srsti, svědivost, zarudnutí) a celková svědivost nebo ztráta srsti. Nadměrné slinění, reverzibilní nervové příznaky (zvýšená citlivost ke stimulačním podnětům, deprese, jiné nervové příznaky), zvracení nebo respiratorní příznaky byly rovněž po použití pozorovány.

 

Pokud došlo k olízání, může se objevit krátká perioda nadměrného slinění jako reakce vyvolaná převážně vlastnostmi nosiče.

 

Vyvarujte se předávkování - Jestliže zaznamenáte jakékoliv závažné nežádoucí účinky či jiné reakce, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.